Maxima grain free

Cotecnica MAXIMA GRAIN FREE oferuje odżywczą alternatywę, która najwierniej jak to możliwe odtwarza naturalną dietę psa żyjącego na wolności w przyrodzie i do której jest przystosowany jego organizm: dieta wysokobiałkowa, z niską zawartością węglowodanów i bez dodatku zbóż. 

GRAIN FREE. NATURALNA DIETA

Wszystkie rasy psów, które znamy dzisiaj, mają jednego wspólnego przodka od którego ewoluowały - szarego wilka. Podobnie jak ich dziki krewny, psy domowe (Canis lupus familiaris) są zasadniczo mięsożerne.
  • Z tego powodu ich zęby są ostre żeby umożliwić rozrywanie mięsa, a ruchoma żuchwa umożliwia szerokie otwarcie jamy ustnej.
  • Mają stosunkowo krótki przewód pokarmowy, o bardzo kwaśnym pH, specjalnie przygotowany do metabolizmu białka pochodzącego z mięsa.
  • Jest wiadome, iż psy mają trudności z trawieniem zbóż, które są źródłem długich i złożonych węglowodanów, ponieważ nie posiadają enzymów potrzebnych do trawienia tych substancji.
W związku z tym pierwotna dieta, do której układ pokarmowy psa jest naturalnie przystosowany jest:
  • Wysokobiałkowa
  • Nisko węglowodanowa
  • Bez zbóż

MAXIMA: WYSOKA ZAWARTOŚĆ ŚWIEŻEGO MIĘSA

W najbardziej zaawansowanej koncepcji żywienia zwierząt, MAXIMA GRAIN FREE zwiększa zawartość mięsa do 70%, zmniejszając tym samym zawartość węglowodanów i całkowicie eliminując wszelkie rodzaje zbóż.

MAXIMA GRAIN FREE:

BEZ ZBÓŻ I Z 30% ZAWARTOŚCIĄ WARZYW, OWOCÓW I ROŚLIN

Naturalna dieta psa zawiera bardzo małą ilość węglowodanów, ponieważ ich metabolizm ewoluował w kierunku uzyskiwania energii z białek i tłuszczów zwierzęcych. Z tej racji psy mają trudności z trawieniem zbóż, ponieważ wysoka ilość zawartej w nich skrobi, jest metabolizowana w cukry, co sprzyja otyłości oraz stwarza ryzyko wystąpienia wielu problemów zdrowotnych.

Cotecnica MAXIMA GRAIN FREE nie zawiera zbóż, zarazem posiada niewielką ilość węglowodanów pochodzących z warzyw, owoców i roślin leczniczych:
  • Nasza zaawansowa technologia, pozwala na gotowanie węglowodanów zawartych w naszych karmach w idealnej temperaturze, dzięki czemu mogą być odpowiednio przetwarzane przez enzymy trawienne zwierzęcia, unikając przy tym ryzyka alergii, czy problemów z trawieniem. Wpływają również na zmniejszenie rozmiaru stolca.
  • Zawartość specjalnie wyselekcjonowanych owoców i warzyw, zapewnia zrównoważoną ilość witamin i minerałów, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu psa.
  • Rośliny lecznicze zapewniają działanie ochronne i korzyści dla zdrowia psa. Zawierają one również fruktooligosacharydy (FOS), sprzyjające rozwojowi korzystnej flory jelitowej, i ekstrakty drożdżowe (MOS), które zapobiegają rozwojowi szkodliwej flory bakteryjnej.

Idealne trawienie

Niezapomniany smak

Zbilansowane składniki odżywcze

WET-ART Oficjalny dystrybutor na Polskę

Hurtownia Zoologiczna Wet-Art, to firma rodzinna która powstała w 2003 roku. Bazując na dużym doświadczeniu, oferujemy bogatą gamę produktów zoologicznych wysokiej jakości. Współpracujemy z renomowanymi producentami karm i akcesoriów dla zwierząt z kraju i zagranicy. Dlatego też podjęliśmy się wprowadzenie do Polski znanej i cenionej na rynku europejskim hiszpańskiej Marki COTECNICA. Dokładamy wszelkich starań aby jakość oferowanych przez nas produktów oraz obsługa były zawsze na najwyższym poziomie.

COTECNICA S.C.C.L.

Jest spółdzielnią drugiego stopnia. Rozpoczęła swoją działalność w 1982 roku produkcją korektorów, preparatów mlekozastępczych, leków weterynaryjnych oraz skupem zbóż. Obecnie COTECNICA S.C.C.L. składa się z 16 spółdzielni i oprócz wyżej wymienionych czynności, zajmuje się również wytłaczaniem roślin strączkowych, produkcją zbóż, tłuszczów do pasz zwierzęcych, pasz dla zwierząt ubojowych oraz karm dla zwierząt domowych.

 
czytaj więcej »

Newsletter

Bądź na bieżąco z produktami Cotecnica, zapisz się do naszego newslettera.

Subskrypcja

KONTAKT:

 
WET-ART
ul. Podmiejska 21A
66-400 Gorzów Wlkp.
 
+48 957 252 124
+48 519 818 617