ŚWIEŻE MIĘSO TO NASZA SPECJALNOŚĆ

Petfoods » ŚWIEŻE MIĘSO TO NASZA SPECJALNOŚĆ

COTECNICA, NAJSZERSZA OFERTA PRODUKTÓW ZE ŚWIEŻEGO MIĘSA

Cotecnica oferuje najszerszą na rynku gamę wysokiej klasy produktów wykonanych ze świeżego mięsa, aby spełnić potrzeby żywieniowe twoich zwierząt domowych, niezależnie od ich preferencji smakowych, rodzaju opakowania czy ceny.

DOBREJ JAKOŚCI DIETA BAZUJE SIĘ NA SKŁADNIKACH

Psy tak jak i koty potrzebują diety bogatej w białko dla prawidłowego rozwoju i utrzymania umięśnienia, układu kostnego, skóry i sierści. W Cotecnice używamy mięsa drobiowego (kurczak, indyk, itp.) i jagnięciny, które są uznawane jako mięsa zapewniające najwyższej jakości białka, bardziej strawne i o lepszej smakowitości:
  • Białka o najwyższej jakości odżywczej. Są to białka o wysokiej wartości biologicznej zawierające wszystkie niezbędne aminokwasy, niezbędne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu psów i kotów.  
  • Bardziej przyswajalne białko. Zaraz po białku z jaj, są najbardziej strawne dla psów i kotów. Organizm wykorzystuje wyższy procent składników odżywczych, wytwarza mniej odpadów, a tym samym zmniejsza się objętość stolca.  
  • Białko bardziej apetyczne. Drób i jagnięcina są najbardziej smakowite, dlatego stanowią dietę, która zapewnia zwierzęciu naturalnie preferowany smak.

ZNACZENIE ŚWIEŻEGO MIĘSA

Przemysłowe procesy obróbki cieplnej składników, w szczególności mięsa są główną przyczyną utraty jakości białek i zmniejszenia obecności podstawowych aminokwasów. W każdym procesie termicznym, białka pochodzenia mięsnego tracą część wartości odżywczych tak jak i bardzo cenionych wartości organoleptycznych. Aby nasze psy i koty korzystały w całości z wartości odżywczej białka, która wnoszona jest do diety poprzez drób i jagnięcinę istotne jest aby karma posiadała świeże mięso, które nie zostało poddane żadnej obróbce przemysłowej.

ŚWIEŻE MIĘSO TO NASZA SPECJALNOŚĆ

Dzięki naszej unikalnej technologii produkcji, wszystkie produkty Cotecnica Premium posiadają świeże mięso jako podstawowy składnik. Dodawane jest surowe, bez żadnej obróbki cieplnej, co pozwala zachować wszystkie wartości odżywcze świeżego białka. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować naszemu zwierzakowi bardziej naturalna dietę, która jest dla niego bardziej przyswajalna, smaczna i apetyczna.

NASZ PROCES PRODUKCJI

W celu maksymalnego wykorzystania właściwości świeżego mięsa którego używamy, nasza technologia pozwala na bezpośrednie jego włączenie w dużych ilościach tuż przed końcem wytłaczania.

Proces gotowania i wytłaczania prowadzony jest w kontrolowanej temperaturze w celu zapewnienia, że ​​wrażliwe na ciepło substancje odżywcze nie zostaną uszkodzone, zachowując wszystkie swoje pierwotne właściwości.

Niezbędne składniki odżywcze, najbardziej wrażliwe na ciepło, dodawane są na końcu procesu produkcyjnego, tak aby zapewnić że wszystkie ich właściwości dotrą do naszego pupila.
Zarazem nasza technologia określa dokładny punkt gotowania, tak aby węglowodany zawarte w karmie mogły być całkowicie przetworzone przez enzymy trawienne zwierzęcia. W ten sposób unikamy ryzyka związanego z powstawaniem alergii i dolegliwości trawiennych, zarazem zmniejszając rozmiar stolca.

Idealne trawienie

Niezapomniany smak

Zbilansowane składniki odżywcze

WET-ART Oficjalny dystrybutor na Polskę

Hurtownia Zoologiczna Wet-Art, to firma rodzinna która powstała w 2003 roku. Bazując na dużym doświadczeniu, oferujemy bogatą gamę produktów zoologicznych wysokiej jakości. Współpracujemy z renomowanymi producentami karm i akcesoriów dla zwierząt z kraju i zagranicy. Dlatego też podjęliśmy się wprowadzenie do Polski znanej i cenionej na rynku europejskim hiszpańskiej Marki COTECNICA. Dokładamy wszelkich starań aby jakość oferowanych przez nas produktów oraz obsługa były zawsze na najwyższym poziomie.

COTECNICA S.C.C.L.

Jest spółdzielnią drugiego stopnia. Rozpoczęła swoją działalność w 1982 roku produkcją korektorów, preparatów mlekozastępczych, leków weterynaryjnych oraz skupem zbóż. Obecnie COTECNICA S.C.C.L. składa się z 16 spółdzielni i oprócz wyżej wymienionych czynności, zajmuje się również wytłaczaniem roślin strączkowych, produkcją zbóż, tłuszczów do pasz zwierzęcych, pasz dla zwierząt ubojowych oraz karm dla zwierząt domowych.

 
czytaj więcej »

Newsletter

Bądź na bieżąco z produktami Cotecnica, zapisz się do naszego newslettera.

Subskrypcja

KONTAKT:

 
WET-ART
ul. Podmiejska 21A
66-400 Gorzów Wlkp.
 
+48 957 252 124
+48 519 818 617